5 sposobów, aby zabezpieczyć swój profil na Facebooku w świecie post-Timeline

No Comments

Computerworld – Z trwającego rozszerzeniem funkcji Timeline Facebooka , bezpieczeństwa i prywatności nigdy nie była ważniejsza dla cyfrowego życia. Nowy układ przedstawia wszystkich obecnych i przeszłych działań na Facebooku – słupki, zdjęcia, komentarze, lubi i tak dalej – w poręcznym formacie osi czasu dla każdego posiadającego dostęp do swojego profilu, które mogą obejmować przyjaciół przyjaciół, kolegów, kadry kierowniczej w swojej firmie, potencjalny przyszły szef … dobrze, masz pomysł.

Po dokonaniu skok osi czasu – a jeśli nie, będzie w ciągu najbliższych kilku tygodni , to podoba czy nie – to powinien wiedzieć, że Facebook zmienił kilka rzeczy, a są pewne ustawienia, których potrzebujesz zwrócić uwagę, jeśli obawiasz się o jakie części innych życiowych widać. Oto jak zablokować swój profil w post-Timeline świecie.

1. Limit połączeń
Najbardziej podstawowe ustawienia prywatności dostępne są po kliknięciu na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu profilu (obok swojego imienia i przycisk Home). Z wyświetlonego menu wybierz Ustawienia prywatności w rozwijanym menu.

Kliknij na Edytuj ustawienia obok sposobu łączenia opcję, aby rozpocząć swoją Lockdown profilu. Ta sekcja zawiera pięć ustawień prywatności.

Określić, kto może cię znaleźć, skontaktujemy się z Państwem i wysyłać do swojego czasu.
Pierwsze trzy ustawienia regulują, kto może patrzeć swój profil i zobaczyć swoje dane kontaktowe, który może przyjaciel i kto może wysyłać wiadomości. Dla maksimum prywatności, zmień na pierwsze i trzecie ustawienia do znajomych, zapobiegając w ten sposób innym osobom patrząc swój profil lub wysyłanie do Ciebie wiadomości.

Drugie ustawienie zarządza tym, którzy mogą wysyłać prośby przyjaciół. Bardziej bezpieczny wybór to znajomi znajomych, ale ogranicza swoją łączność na największej na świecie sieci społecznej. Jeśli martwisz się o utratę szans na przyjaźń, utrzymaj ją każdemu.

Dwa ostatnie ustawienia dyktować, kto może pisać na osi czasu i kto widzi te posty. Tylko mnie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale wybranie go poważnie ogranicza liczbę interakcji Facebook oferuje. Jeśli jesteś poważnie rozważa ograniczenie płynnie posty dla ciebie i tylko ty, to może być czas, aby opuścić Facebook całkowicie.

Ustawienie obu tych opcji do Przyjaciół jest stosunkowo bezpieczny, jednocześnie umożliwiając podział sprawia, że ​​zabawa na Facebooku. I jest sposób przeglądania wiadomości od przyjaciół, zanim pojawią się na osi czasu, a zobaczysz w następnej części opowieści.

2. Krawiec tagi
Łatwo przeoczyć wejście w ustawieniach prywatności to jedno niewinnie oznaczone Jak znaczniki będą działały. Jednak istotne jest, aby dostosować ustawienia znalezione tutaj, jeśli chcesz przejąć kontrolę swojego profilu prywatność, ponieważ niektóre działania tagging może być bardzo inwazyjne.

Pierwsze dwa ustawienia (timeline Opisz i oceń Tag) są szczególnie przydatne. Po włączeniu ich, można przejrzeć posty i zdjęcia, że ​​przyjaciele tagu w, a także tagi przyjaciele dodać do własnych postów – wszystko przed informacja ta wykracza publicznej. To szczególnie cenne, jeśli masz dobre intencje przyjaciół, którzy myślą tagowanie was w tych Vegas partii zdjęć jest dobry pomysł.

Włączanie recenzję Timeline pozwala posty weterynarza jesteś oznaczonych w przed ich pojawieniem się na osi czasu.
Kolejna zmienna, maksymalna widoczność Timeline, należy ustawić przyjaciółmi lub dostosować do pewnych list znajomego lub sieci w celu zapewnienia, że ​​te oznaczone postów, po zatwierdzeniu, nie są postrzegane przez wszystkich.

Wyłącz czwarte ustawienie na liście, sugestie tagów. To utrudnia przyjaciele otagować duże ilości zdjęć prezentujących ciebie lub które wyglądają jak ty. Ale to też ma jakiś Twojego profilu prywatności z rąk innych ludzi.

Ostatnie ustawienie na liście jest poważnie ważne: To określa, czy znajomi mogą sprawdzić się w na miejscu. Go wyłączyć. Jedyną rzeczą, gorzej niż stale nadawanie swojej lokalizacji jest posiadanie kogoś innego zrobić bez Twojej wyraźnej zgody.

3. Rein w aplikacji uprawnień
Mówiąc o uprawnieniach, okno zgoda, że ​​stosowane do stawienia się częściej, gdy Facebook apps chciał uzyskać dostęp do informacji o profilu jest dość dużo MIA teraz. Obecnie aplikacje trzeba zapytać tylko raz o pozwolenie. Kiedy to robią, będą wydobywać informacje o profilu tak często, jak trzeba być, czasami nawet gdy aplikacja nie jest używany.

Na szczęście, jest poprawka prywatności. Niestety, to nie jest szybkie jeden, gdyż musisz dostosować ustawienia każdego app indywidualnie.

W głównych ustawień prywatności, kliknij link Edytuj ustawienia obok aplikacji i Strony wejście do wychować Online, gry i ustawień Websites prywatności. Obok „Aplikacji można używać”, kliknij na Edytuj ustawienia ponownie uzyskać dostęp do pełnej listy aplikacji uruchamianych na swoim profilu. Każda aplikacja towarzyszy przycisk Edycja, która wyświetla app uprawnień po kliknięciu. Każda aplikacja ma różne uprawnienia włączona, więc musisz sprawdzić każdą z nich indywidualnie.

Sprawdź każdej z aplikacji Facebook, aby zobaczyć jakie uprawnienia domaga.
Oto Zła wiadomość: niektóre uprawnienia, takie jak dzielenie się podstawowe informacje o profilu z app, nie mogą być zmieniane. Są one oznaczone przez wyszarzone „Required” obok danego zezwolenia.

Inne ustawienia, mają jednak słowem „usuń” obok nich – kliknij na nią aby usunąć wszelkie uprawnienia. Są to jedyne elementy, które można zmienić, więc będziesz musiał podjąć twarde spojrzenie na jakie uprawnienia aplikacja uzna za konieczność. Jeśli nie lubisz to, co widzisz, kliknij przycisk „Usuń aplikację” na górze tej samej strony i nauczyć się żyć bez tej aplikacji.

Dla aplikacji robisz bieżąco, ważne jest, aby kontrolować, kto widzi informację, że akcje aplikacje – wiele z nich jest przeznaczony do transmisji swoje działania na osi czasu oraz w „giełdowy” po prawej stronie stron domowych użytkowników. Na dole każdej app stronie Uprawnienia, to kolejna ważna pozycja opcja zatytułowana „prywatność aktywność App”. Kliknij na rozwijanym menu i wybrać tylko mnie, aby mieć pewność, że aktywność aplikacja nie jest postrzegany przez kogoś innego.

Podobnie w przypadku instalowania nowych aplikacji, należy wybrać tylko mnie w „Kto może zobaczyć aktywność z tej aplikacji na Facebooku” na stronie instalacji.

4. Stop innym biorąc informacje z nich
Na aplikacje, gry i strony internetowe ustawienia prywatności zawierają również kilka innych funkcji, które psy bezpieczeństwa byłoby mądre, aby wyłączyć.

Kliknij na Edytuj ustawienia obok wejścia oznaczonego „Jak ludzie przynoszą swoje dane do aplikacji, których używają.” Inni użytkownicy mogą być w stanie doprowadzić swoje dane osobowe z nimi, kiedy oni korzystać z aplikacji i stron internetowych. To wszystko w trosce o ułatwienie korzystania społecznego. Może być również inwazyjne. Usuń zaznaczenie pola wyboru obok każdej kategorii informacji wymienionych (istnieje 17 z nich), aby uniemożliwić innym korzystanie z Twoich danych osobowych.

Uniemożliwić innym korzystanie z Twoich danych osobowych w aplikacji i na innych stronach internetowych.
Wracamy do Aplikacji, Gry i stron internetowych ustawienia prywatności i kliknij przycisk Edytuj ustawienia dla „instant personalizacji” kategorii. Ta opcja powinna być domyślnie wyłączone, ale upewnij się. Będziesz pierwszy zobaczyć wyskakujące ekran wyjaśniający tę funkcję, kiedy blisko, że będziesz w stanie zobaczyć, czy jest on włączony. Jeśli tak, wyłącz ją. Pozwoli to uniknąć witryn Facebook partnerskie z dostępu do informacji publicznej do spersonalizowania ich własnych stronach internetowych.

5. Zmniejszenie emisji dwutlenku społecznej
Dzielenie się jest cały sens Facebook, ale układ Timeline czasami trwa to do skrajności, co ułatwia dla innych, aby zobaczyć całą swoją działalność z minionych lat. Dobrą wiadomością jest to, że można wyłączyć aktualizacje działalność, nadawane nowe przyjaźnie, grupy masz połączone i inne zmiany w podstawowe informacje (takie jak status relacji lub poglądy polityczne). Wystarczy kliknąć na X obok najnowszej aktualizacji aktywności na swojej linii czasu i wybierz Ukryj podobną aktywność od czasu.

To sprawia, że ​​proces ukrywania pewnych działań z przeszłości trochę łatwiej. Ale oto zła wiadomość: Poszczególne aktualizacji statusu lub postów z, powiedzmy, twoje mniej rozsądne dni należy usunąć indywidualnie, klikając ikonę ołówka obok każdej pozycji i wybierając ukrywają się przed Timeline – procesu, który mógłby dostać się do końca 2012 jeśli kiedykolwiek był bardzo aktywny na Facebooku.

Nie ma ograniczone rozwiązanie, ale: W głównym oknie Ustawienia prywatności sekund do ostatni wpis na liście jest zatytułowany Ogranicz publiczność do ostatnich postów. Kliknij na link Zarządzaj ostatnim Widoczność postu obok. Pojawi się okno dając możliwość zmiany wszystkich wcześniejszych postów tak, że są one widoczne tylko dla przyjaciół. Kliknij Ogranicz stare posty aby to zrobić.

To będzie przynajmniej zapobiec kogokolwiek innego niż ludzi masz friended od widząc starsze elementy na osi czasu. Jednak biorąc pod uwagę, że twój szef, koledzy i inni znajomi mogą być wśród znajomych Facebook, to wciąż dobry pomysł, aby przejrzeć całą linię czasu i usunąć kompromisów aktualizacje stanu, komentarze, linki i zdjęcia. Zacznij od najstarszych pozycji w pierwszej kolejności. Kiedy po raz pierwszy zaczął używać Facebook, prawdopodobnie miał mniejszą liczbę kontaktów i może napisali i powiedział mniej ostrożnie niż zrobiłeś ostatnio.

Ogranicz swoje posty do znajomych – lub z wybraną grupą znajomych.
Jako ostatni środek ostrożności, upewnij się, że wszystko piszesz na Facebook naprzód jest dzielona tylko z przyjaciółmi, sieci specyficznych lub list znajomego: Kliknij listy rozwijanej obok Twojego aktualizacji stanu, komentarz, link lub inne treści udostępniane i wybierz znajomych lub grupa. Dla jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę nad tym, kto może i nie widzę post, wybierz opcję Niestandardowa.

Nosi wspomnieć, że ostatni i najlepszy sposób ochrony przed najazdami cyfrowych prywatności jest zdrowy rozsądek. Możesz być nieco lekceważący ze znajomych z Facebooka – i nie ma nic złego. Ale zadaj sobie pytanie czy chcesz pomachać, że wątpliwą zdjęcie lub powiedzieć, że treściwy komentarz przed kimś, kto mógłby mieć wpływ na swoje przyszłe perspektywy zatrudniania. Jeśli nie, pomyśl dwa razy zanim je opublikować na Facebooku.

About us and this blog

We are a full service agency that deliver compelling digital marketing solution. Our winning solutions and experience helps to deliver great results across several key areas.

Sign up for our newsletter!

Recent Tweets

Request a free quote

We offers professional SEO services that help websites increase organic search drastically and compete for 1st page rankings of highly competitive keywords.

20+

sidebar widgets

More from our blog

See all posts
 

Leave a Comment