Denial-of-service ataków rosną, anty-DDoS sprzedawcy zgłaszają

No Comments

Japonia mianowany głównym źródłem ruchu atak DDoS na Q4 2011

IDG News Service – Zarówno liczba i wolumen Distributed Denial-of-service ataków rośnie, według nowych doniesień z DDoS łagodzenia firm Prolexic i sieci Arbor.

W czwartym kwartale ubiegłego roku Prolexic wykrył 45% więcej ataki DDoS w porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku i ponad dwukrotnie większą liczbą ataków zaobserwowanych w trzecim kwartale 2011 roku.

Jest trend w kierunku krótszego czasu trwania ataku, ale większy pakiet na sekundę objętość atak, powiedział Paul Sop, dyrektor ds. Prolexic technologia.

Średnia przepustowość atak zarejestrowany w czwartym kwartale 2011 roku było 5.2G bps (bitów na sekundę), 148% wyższe niż to, co było w trzecim kwartale. Rok do roku wzrost o przepustowości ataku w 2011 roku było 136%.

Tendencja ta znajduje również odzwierciedlenie w nowym raporcie z sieci Arbor który badanych 114 przedstawicieli różnych segmentów rynku na temat ich doświadczeń z atakami DDoS w 2011 roku. Ponad 40% respondentów doświadczyło ataków, które przekroczyły 1G bps w paśmie ostatni rok, natomiast 13% stwierdziło, że cel co najmniej jednego ataku, który przekroczył 10G bps.

Na podstawie danych statystycznych na Prolexic firmy za ostatni kwartał 2011 roku, Paul Sop uważa, że ​​2012 będzie jednym z najtrudniejszych lat dla firm internetowych, ponieważ są one jednym z głównych celów z atakami DDoS.

Zarówno Prolexic i Sieci Arbor odnotowały wzrost liczby tzw warstwa-7 atakami DDoS, które dążą do poszczególnych aplikacji internetowych stojące zamiast równoważenia obciążenia lub bram internetowych.

Ataki DDoS wniosków skupić się na wysłanie zły ruch użyciu protokołów tych aplikacji „, powiedział Darren Anstee, architekt rozwiązań dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Arbor Networks. Ataki są bardzo skuteczne przy użyciu stosunkowo niską przepustowość i zaledwie kilka hostów, powiedział.

Numer jeden motywacja do ataków DDoS w 2011 roku była zakorzeniona wokół konfliktów politycznych i ideologicznych, powiedział Roland Dobbins, Arbor architekt rozwiązań dla Azji i współautor raportu firmy.

Japonia była głównym źródłem ruchu atak DDoS na ostatni kwartał 2011 roku, zgodnie z Prolexic. To zaskakuje, ponieważ kraj rzadko nawet czyni go w pierwszej 10 i nie ma dużej koncentracji botnetów.

Prolexic uważa, że fala ataków DDoS pochodzącego z Japonii może być wynikiem lokalnych firm tworzenie improwizowane sieci komunikacyjnych z pobłażliwym bezpieczeństwa w następstwie ubiegłorocznych klęsk żywiołowych. Słabe bezpieczeństwo sieci mogłoby doprowadzić do większej liczby botnetów zainfekowanych komputerów w kraju.

About us and this blog

We are a full service agency that deliver compelling digital marketing solution. Our winning solutions and experience helps to deliver great results across several key areas.

Sign up for our newsletter!

Recent Tweets

Request a free quote

We offers professional SEO services that help websites increase organic search drastically and compete for 1st page rankings of highly competitive keywords.

20+

sidebar widgets

More from our blog

See all posts
 

Leave a Comment