Oracle ma nowy proces w IP garnitur kradzieży przeciwko SAP

No Comments

Computerworld – Plan Oracle przeciągnąć prawną walkę z nieistniejącej filii rywala SAP TomorrowNow przez drugi proces nie jest zaskoczeniem, twierdzą analitycy wtorek.

Firma wyraźnie chce odciągnąć SAP, zmuszając go, aby przejść przez inny siniak walki w sądzie, powiedzieli.

„SAP chciał dostać ten cały bałagan romans za nim jak najszybciej”, powiedział Frank Scavo, prezes Computer Economics, IT firma badawcza. „Obecnie SAP ma dużo rozpędu, ale jeśli Oracle może zachować spór żywy utrzymuje SAP w defensywie.”

Oracle w poniedziałek sędzia federalny odrzucił orzeczenie września, które przyznano mu 272 milionów dolarów odszkodowania na jego IP pozwie naruszenia przepisów przeciwko SAP.

Decyzja sędziego Phyllis Hamiltona cięcie o 1 miliard dolarów z 1,3 miliardów dolarów odszkodowania przyznawane przez jury rozpatrujący pozew pod koniec 2010 roku.

Hamilton powiedział, Oracle może albo zaakceptować szkód ona nagrodzone lub szukać nowego procesu.

Oracle twierdzi – i SAP później przyznał – że dziś już zamknięty zależnej TomorrowNow naruszenie własności intelektualnej firmy Oracle i IPS, gdy dostarczane innej Wsparcie i obsługa klientów Oracle.

Oracle we wrześniu ślubowała szukać 1,3 miliardów dolarów przyznana przez jury. We wniosku złożonym w poniedziałek amerykański Sąd Rejonowy dla Północnego Dystryktu Kalifornii, Oracle oficjalnie odrzucił 272 milionów dolarów nagrody i powiedział, że „nie ma wyboru, ale do wyboru nowego procesu.”

Przyjmowanie orzeczenie Hamiltona będzie „zmusić Oracle ryzykować rezygnacji z prawa do odwołania przez Trybunał decyzji w sprawie projektów wyroku jako przedmiot prawa i do nowego procesu”, podała spółka.

Scavo powiedział ruch Oracle dla nowego szlaku nie jest zaskakujące. „Kontynuacja Oracle SAP jest tylko jedna bitwa w wojnie z pomocy osób trzecich”, zauważył.

Oracle złożył podobny pozew przeciwko Rimini Street, dostawca tanich usług wsparcia dla użytkowników korporacyjnych oprogramowania od producentów takich jak Oracle, Siebel, PeopleSoft i SAP.

Rimini Ulica twierdzi jego usługi kosztują tylko połowa tego, co przedsiębiorstwa w przeciwnym razie trzeba płacić Oracle, SAP i innych na utrzymanie i wsparcie,

Oracle, która wywodzi się znaczące przychody z tych usług, twierdzi, że Rimini i TomorrowNow są w stanie dostarczyć usługi tylko nielegalnie za pomocą oprogramowania Oracle.

Scavo powiedział Rimini bitwa Street jest bardziej krytyczna dla Oracle niż walce TomorrowNow. „Jeśli ta decyzja jest sprzeczna Oracle, to w istocie potwierdza podstawę prawną dla wsparcia innych firm,” powiedział.

Paweł Hamerman, analityk z Forrester Research, powiedział wniosek firmy Oracle dla nowego procesu należało oczekiwać ze względu na istotną różnicę pomiędzy jury nagrody szkody i decyzją sędziego.

On też powiedział: „Oracle mogą sobie pozwolić, aby przeciągnąć to. Rywalizacja motywuje Oracle do utrzymania systemu SAP w defensywie, i przedłuża agonię dla SAP, który po prostu chce umieścić ten przypadek za nim,” powiedział.

IT dyrektorzy powinni zwrócić uwagę na działania Oracle i należy zachować ostrożność podczas zawierania umów z zewnętrznych usługodawców oprogramowania Scavo dodaje.

„Organizacje, które są obecnie patrząc na utrzymanie osób trzecich powinni mieć ich radca prawny podjęcia starannego obejrzenia proponowanych umów w celu zapewnienia, że ​​ich interesy są należycie chronione,” powiedział.

W oświadczeniu, SAP powiedział, że „rozczarowany, że Oracle przeszedł jeszcze inną możliwość rozwiązania tej sprawy. Będziemy nadal pracować na rzecz tej sprawy do końca uczciwy i rozsądny”.

About us and this blog

We are a full service agency that deliver compelling digital marketing solution. Our winning solutions and experience helps to deliver great results across several key areas.

Sign up for our newsletter!

Recent Tweets

Request a free quote

We offers professional SEO services that help websites increase organic search drastically and compete for 1st page rankings of highly competitive keywords.

20+

sidebar widgets

More from our blog

See all posts
 

Leave a Comment